Het is weer donderdag en dat betekent: Metro in je inbox! Met de parels van het Metroweb en meer fun. Ook deze week hebben we weer een leuke winactie voor je. Veel leesplezier!
Een hogere energierekening, duurdere boodschappen, een prijzige tankbeurt en premier Mark Rutte en zijn kabinet kunnen niet veel doen aan de lonen. Die inflatie tikt best aan, zeker als je geen ādikkeā spaarrekening hebt. Maar kan Jan Modaal, oftewel een werknemer met een doorsnee inkomen, dit allemaal wel betalen?
We legden hetĀ Metro-panel de economische perikelen voor en vroegen naar hun visie op de stelling: āJan Modaal moet straks echt op de kleintjes lettenā.Ā Arbeidseconoom Joop Schippers, GabriĆ«lla Bettonville van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) en Steven Brakman, hoogleraar internationale economie, namen de stelling onder de loep.
Mitzi Langenberg (23) en Evi Kee (21) troffen elkaar als tieners in een Alkmaarse kliniek voor hun eetstoornis. Jarenlang ondergingen zij allerlei behandeltrajecten binnen de jeugdpsychiatrie. Die behandelingen laten ze voor wat het is, ze kiezen voor een andere weg. Een hulphond moet houvast bieden. āIk wilde het eerder ook al, maar ik durfde het niet. Door Pip ben ik gemotiveerdā, laat Evi weten over haar hondje. āZo moet ik bijvoorbeeld blijven eten om voor hem te zorgen.ā
Sigrid Kaag, de leider van D66, heeft zich uitgesproken over de MeToo-kwestie binnen haar partij. Op een bijeenkomst van de partijtop van D66 zei ze dat ze zich eerder had moeten uitspreken in deze zaak. Ze noemt de situatie āverschrikkelijkā. Vandaag onthulde de Volkskrant echter al dat Kaag al een jaar wist van dit probleem. Zelf zei Kaag dat ze tot recentelijk geen inzage had gehad in het rapport over grensoverschrijdend gedrag binnen haar partij. Ze betuigt spijt dat Frans van Drimmelen, de betreffende (voormalig) D66'er, niet eerder met consequenties te maken kreeg.
De Elfstedentocht lopen om je vijftigste verjaardag te vieren? Paul Dolk doet āt. Metroās Isabella sprak hem op de vooravond van zijn 11StedenDefenderTocht. āIk ga met mijn op afstand bestuurbare auto, dat is een Land Rover Defender, de Elfstedentocht lopen voor KiKa. Dat doe ik in elf dagenā, vertelt hij. Het doelbedrag? Elfduizend euro. Maar het gaat niet om het geld: āIk dacht: als ik vijftig word, wil ik ook iets leuks, of geks, doen.ā En nu is het zover: vandaag begon hij aan zijn 210 kilometer-lange tocht.
Deze week mag Metro vijf keer twee kaartjes weggeven voor de bekroonde jeugdfilm Shabu. De filmĀ gaat over het verhaal van een veertienjarige jongen met dezelfde naam. Hij is lief, creatief, street smart en woont in Rotterdam-Zuid. Maar hij komt in de problemen: bij een joyride rijdt hij de auto van zijn oma total loss, waarna zijn hele familie (enigszins begrijpelijk) boos op hem is.
āWie mij een beetje kent, weet dat ik een fervent en frequent bezoeker ben van de Efteling. Om resterende angsten te overwinnenā, schrijft Ronald van Assen in āJe angsten overwinnen in een pretparkā, de uitgelichte lezerscolumn van deze week. āVorig jaar tijdens mijn ic-opname is er een knop omgegaan. Terwijl ik nog aan de beademing lag, zag ik een televisiefragment van de Euromast en mijn eerst gedachte was: daar wil ik op, om van het uitzicht te genieten.ā Maar hoe doe je dat met hoogtevrees?
Nederlanders gaan maar wat graag op vakantie in het laagseizoen en waarom ook niet? Minder mensen, lagere prijzen, een rustiger verblijf: dat klinkt voor ons als alleen maar voordelen. Om je op weg te helpen tippen we je een paar bestemmingen waar het ook in het laagseizoen prima vertoeven is. Wat dacht je van Mexico, bijvoorbeeld, of juist Kroatiƫ?